СУ "Никола Велчев" - град Самоков


Отиване към съдържанието

Спортни резултати

Резултати

Победителите в турнира за купа "Самоков"

Купа "Самоков"

Момчета/Момичета
Момчета

I място
Георги Райчов Попов
Росен Бакрачев
Румен Балабанов

II място
Венелин Василев

III място
Георги Георгиев Попов
Борислав Василев

Най-техничен състезател - Георги Райчов Попов
Най-резултатен състезател - Румен Балабанов
Приз купа "Самоков" - Росен Бакрачев

Момичета

I място
Александрина Кашинова
Сезен Белберова

III място
Емилия Бакрачева

Най-техничен състезател - Александрина Кашинова
Най-резултатен състезател - Биляна Дудова
Приз купа "Самоков" - Сезен Белберова

Купа "Самоков"
Кадети /Юноши
Кадети

I място
Красимир Дормушев
Мартин Гергинов
Мартин Кирилов

II място
Александър Мирчев
Станимир Тодоров
Стасимир Дойчинов

III място
Борислав Генчов

Юноши

I място
Симеон Даруиш
Владимир Стойчев
Евгени Генчев

II място
Димитър Ников

III място
Десислав Дормушев
Александър Ковачки
Йордан Славев


Най-техничен състезател -
Евгени Генчев
Най-резултатен състезател - Симеон Даруиш
Приз купа "Самоков" - Владимир Стойчев

Резултати в спортно състезателната дейност на учениците от СУ,,Никола Велчев”-град Самоков от Държавни първенства по видове спорт за учебната 2013/2014г.


1.Борба - 8 златни медал 5 сребърни 10 бронзови
Най- добре представили се ученици в състезанията са: Евгени Генчев, Стасимир Дойчинов, Красимир Крумов, Красимир Дормушев, Валентин Димитров, Владимир Стойчев, Симеон Даруиш.


2.Биатлон - 2 сребърни, 2 бронзови
Стоянка Витанова, Симона Ковачка.


3.Ски бягане - 8 златни медала, 15 сребърни, 10 бронзови
Христина Митева, Петя Стойчева, Симеон Огнянов.


4.Ски алпийски дисциплини- 1 златен медал, 5 сребърни, 6 бронзови
Георги Околски, Николета Околска, Надя Благоева.

Евгени Генчев

III - място на Европейско първенство в град Катовице (Полша) 2012 г.
I - място на Европейско първенство в Черна гора 2013 г.
III - място на Световно първенство град Зренянин 2013
I - място на Международен турнир по борба "Петко Сираков - Иван Илиев".
Купа "Най-добър състезател за борба класически стил






Любомир Димитров



II място на европейското по борба, класически стил във Вантаа (Финландия) 2014 г.


Владимир Зографски

Световен шампион за младежи за сезон 2010-2011
В стартовете за Световната купа по ски скокове през сезон 2010/11 постига резултати, 16-то място в Оберстдорф и 19-то място в Гармиш-Партенкирхен.
Участва на световни първенства по ски северни дисциплини за младежи от 2007 до 2011

Красимир Анев

Европейски шампион при юношите за 2007 година в индивидуалното бягане, а в преследването финишира на второ място. Дебютира през 1997, а от 2004 е в националния отбор на България. Участва на Олимпиадите във Ванкувър 2010 и Сочи 2014.


Назад към съдържанието | Назад към главното меню